X

Для доступу до архівного номеру журналу введіть, будь ласка, Вашу електронну адресу

Введіть ваш Email

X

Підписка на електронну версію журналу "Сучасна фармація"


Введіть ваше ім'я


Введіть ваше прізвище


Введіть вашу спеціальність


Введіть вашу спеціалізацію















Введіть ваш Email


Введіть ваш телефон

Телефон повинен містити код країни

наприклад: +380 99 999 9999


Введіть Область/місто/селище, де ви проживаєте


Введіть ваше місце роботи


Перші кроки у науці майбутніх фахівців фармації та лабораторної діагностики

20 травня в Україні відзначається День науки.

 

День науки — свято людей, націлених на відкриття нового. Цей день наголошує на важливості й актуальності науки в нашому щоденному житті та спрямований на те, щоб ми усі були поінформовані про досягнення й інновації в галузі науки. Адже наука — це завжди шлях до майбутнього.

 

Перші кроки у науці для багатьох розпочинаються ще у студентські роки. Це важливий чинник у формуванні висококваліфікованих кадрів, особливо у галузі фармації та медицини. Залучення студентів до наукової активності має і беззаперечну мотиваційну складову та сприяє професійній орієнтації майбутніх асистентів фармацевта та медичних лаборантів. У Житомирському базовому фармацевтичному фаховому коледжі Житомирської обласної ради студентська наукова робота є органічним складником освітнього процесу та позааудиторної активності: студенти долучаються до роботи предметних гуртків (хімічних, фармацевтичних, медико-біологічних, гуманітарних дисциплін) та можуть стати членами Студентського наукового товариства (СНТ). СНТ популяризує серед здобувачів освіти досягнення сучасної науки, зокрема, медицини та фармації; заохочує до здійснення самостійної науково-дослідної діяльності шляхом залучення до роботи предметних гуртків, участі у наукових зібраннях (конференціях, круглих столах тощо); пропагує серед здобувачів освіти засади наукової етики та академічної доброчесності. 

СНТ є самоврядною структурою, яку очолює здобувач освіти, вибраний на засіданні товариства. Щорічно з ініціативи та за безпосередньої участі членів СНТ у коледжі організовуються круглі столи, тематичні екскурсії, студентські конференції. Робота СНТ та предметних гуртків передбачає також проведення регулярних тематичних засідань з метою розгляду актуальних тем науки та освіти. Окреслюючи тематику наукових зустрічей, першочерговим є зв’язок з майбутньою професією. Наукові пошуки здобувачів освіти дотичні до таких тем, як взаємодія лікарських засобів; вплив лікарських засобів на результати лабораторних досліджень; механізми виникнення патологічних станів та особливості їх фармакокорекції; аналіз різних аспектів функціонування фармацевтичного ринку України тощо. 

Важливо не тільки підготувати наукову роботу у вигляді тез конференції чи статті, а й вміти презентувати її широкій аудиторії. Саме з цією метою, а також задля формування у здобувачів освіти навичок наукової комунікації та дискусії у Житомирському базовому фармацевтичному фаховому коледжі декілька років поспіль проводяться дві студентські наукові конференції «Актуальні питання медико-біологічних і фармацевтичних наук» та «Хімія і технології: теоретичні та практичні аспекти». Щорічно до участі у конференціях долучаються студенти та викладачі закладів вищої та фахової передвищої освіти з різних регіонів України. За результатами роботи конференцій видаються збірники матеріалів та сертифікати учасникам і науковим керівникам. 

Поза сумнівом, різні форми наукової активності здобувачів освіти забезпечують виявлення їх інтелектуальних та творчих здібностей, демонструють зв’язок теорії та практики, що є невід’ємною складовою формування компетентних фахівців в галузі охорони здоров’я. 

Україна сильна завдяки своєму інтелектуальному ресурсу. Майбутні фахівці фармації та лабораторної діагностики, сьогодні ще студенти Житомирського базового фармацевтичного фахового коледжу, — це майбутнє галузі охорони здоров’я, яка дуже тісно пов’язана з науковими дослідженнями і відкриттями.

 

Поділитися статтею з друзями