Надійне джерело здоров’я та енергії для дорослих та малюків — вітаміни Доппельгерц®
Літо — це особлива пора року, коли час ніби зупиняється, а життя стає насиченим та безтурботним, яскравим, сповненим емоцій і незабутніх моментів. Час завжди рухається вперед, і ось вже на горизонті з’являється осінь. Цей перехід завжди здається трохи несправедливим: тільки ти звик до свободи, як вона змінюється на розклад уроків, домашні завдання та ранні підйоми. І хоча школа приносить свої радощі — зустрічі з однокласниками, нові знання, цікаві виклики, але малюки стикаються із постійним фізичним та емоційним напруженням, яке потім веде до перевтоми та зниження імунного захисту. В свою чергу, в умовах воєнного стану учні та вихованці закладів дошкільної освіти перебувають у постійній небезпеці, що загострює стрес. Не обходять ці «випробування осені» і дорослих — нові проекти на роботі, чергові дедлайни та завдання «на вчора». Але кожен неодмінно щодня хоче з новими свіжими силами просуватися до поставлених цілей, зберігаючи спокій, здоров’я та гармонію у взаєминах з оточуючими. У таких умовах наш організм не завжди в змозі цілком впоратися із додатковим навантаженням і, що природньо, вимагає додаткової турботи та допомоги.
Вітаміни (від лат. «vitа» — життя та «аmin» — речовина) — це низькомолекулярні органічні сполуки різноманітної хімічної структури, які необхідні для нормальної життєдіяльності організму. Вітаміни перебувають у складі ферментів, які прискорюють реакції метаболічних процесів організму та беруть участь у процесі побудови й функціонуванні мембран клітин і клітинних структур. Зокрема, вітаміни необхідні для процесів росту, підтримки нормального кровотворення й статевої функції, нормальної діяльності нервової, серцево-судинної й травної систем, залоз внутрішньої секреції, продукуючих різні гормони, підтримки зору й нормальних властивостей шкіри [1].
НА ЗАМІТКУ!
Одним із важливих причинних факторів, що веде до розвитку авітамінозу та зниження імунного захисту, є вірусні інфекції, зокрема, коронавірус. За даними Міністерства охорони здоров’я України, протягом трьох літніх місяців захворюваність на COVID-19 в Україні зросла майже в 13 разів. Тільки за серпень в країні зафіксували понад 25 тисяч випадків захворювання на коронавірус.
ЦЕ ЦІКАВО!
- Фізіологічна потреба сучасної людини у вітамінах сформувалася мільйони років тому. Вона залежить від того обсягу їжі, яку споживали колись наші предки. Сучасна людина отримує майже вдвічі менше (порівняно з ХІХ століттям) вітамінів та мінералів.
- Японські вчені з’ясували, що в сучасних овочах та фруктах, які вирощені з добривами, міститься у 10–20 разів менше вітаміну С та каротину, ніж у плодах дикорослих рослин того ж виду.
- Важливість деяких видів їжі для запобігання виникненню певних хвороб була відома ще в давнину. Так, давні єгиптяни знали, що печінка допомагає від курячої сліпоти (нині відомо, що причина курячої сліпоти — дефіцит вітаміну А). У 1330 році в Пекіні Ху Сіхуєй опублікував тритомну працю «Важливі принципи їжі та напоїв», яка систематизувала знання про терапевтичну роль харчування і стверджувала необхідність урізноманітнити раціон підтримки здоров’я. Але лише в ХХ столітті наука відкрила роль певних речовин у підтримці організму у нормальному стані.
- Останній нині відомий вітамін B12 відкрито в 1948 році.
Виділяють наступні причини дефіциту вітамінів [1]:
- недостатнє споживання з їжею, виключення певних груп продуктів (вегетаріанство, веганство та ін.);
- підвищена потреба у вітамінах при посиленому рості у дітей, при вагітності, в період лактації;
- гельмінтози, лямбліози та інші глистові інвазії;
- дисбактеріоз кишечника;
- інфекційні захворювання;
- хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, хвороби печінки та щитоподібної залози, харчові алергії;
- перебування в умовах високої або низької температури;
- фізичне та нервове перенавантаження;
- тривалий прийом лікарських засобів (наприклад, антибіотиків, протисудомних препаратів).
Забезпечити повноцінний вітамінно-мінеральний баланс організму допоможе раціональне збалансоване харчування, однак швидкий темп життя, робота, навчання і стрес часто змушують пропускати повноцінні прийоми їжі або обирати менш корисні продукти. У таких ситуаціях вітамінно-мінеральні комплекси стають ефективним доповненням до щоденного раціону.
На фармацевтичному ринку України компанія «Квайссер Фарма ГмбХ і Ко. КГ» (Німеччина) представляє широкий спектр вітамінно-мінеральних комплексів для дорослих та малюків.
Допомогти дитині зменшити вплив стресу, стати більш врівноваженою, спокійною і працездатною можуть Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК).
Вітамінно-мінеральний комплекс ДОППЕЛЬГЕРЦ® SYSTEM ОМЕГА-3 для дітей з 4-х років містить риб’ячий жир — 600 мг, що складає ПНЖК Омега-3 — 270 мг, важливими для росту і розвитку дитини. ДОППЕЛЬГЕРЦ® SYSTEM ОМЕГА-3 для дітей рекомендований для дітей з 4-х років по 1 жувальній пастилці, а для дітей з 6-ти років та дорослих по 2 жувальні пастилки протягом 30 діб. Комплекс допомагає покращити інтелектуальні можливості дітей, зміцнити пам’ять та увагу, підвищити результативність у навчальній та спортивній діяльності.
Для чого потрібні ПНЖК Омега-3?
- позитивно впливають на нервову систему і зір дитини;
- покращують когнітивні здібності до читання та письма і концентрацію уваги;
- беруть участь у передачі нервових імпульсів, що важливо для правильної роботи всієї нервової системи;
- захищають серцево-судинну систему, сприяючи зниженню рівня «шкідливих» жирів;
- підвищують імунітет.
Доппельгерц систем Kinder ОМЕГА-3 містять омега-3 жирні кислоти з високоочищеного жиру морської риби з Норвегії. Завдяки новій технології виробництва серія ДОППЕЛЬГЕРЦ SYSTEM тепер пропонує високий вміст цінних омега-3 жирних кислот EPA та DHA у формі желейних пастилок із ароматом лимону. Ця лікарська форма дуже підходить для тих, хто не хоче і не може ковтати капсули.
Омега є важливою частиною здорового харчування. Важливими представниками омега-3 жирних кислот є докозагексаєнова кислота (DHA) і ейкозапентаєнова кислота (EPA), які не можуть вироблятися в організмі без попередників. Зокрема, омега-3 жирна кислота DHA впливає на роботу мозку, а позитивний ефект настає при щоденному прийомі 250 мг. На жаль, ці цінні жирні кислоти містяться лише в деяких продуктах, таких як: жирна холодноводна риба (сардина, оселедець, скумбрія) і не кожна дитина полюбляє рибу в своєму раціоні харчування.
ДОППЕЛЬГЕРЦ SYSTEM Омега-3 для дітей — це потужне джерело ПНЖК Омега-3, які впливають на ріст та розвиток дитини. ПНЖК Омега-3 сприяють покращенню пам’яті та уваги, чинять позитивний вплив на організм, в період емоційних та фізичних навантажень. ПНЖК Омега-3 впливають на серцево-судинну та нервову системи — є будівельним матеріалом для клітинних мембран нервової системи та сітківки ока. Омега-3 сприяють зміцненню імунітету і є важливим компонентом системи захисту організму.
ЦЕ ВАЖЛИВО!
До уваги хворих на цукровий діабет
Добова доза (2 капсули) ДОППЕЛЬГЕРЦ® КІНДЕР МУЛЬТИВІТАМІННИЙ КОМПЛЕКС містить 10 ккал/50 кДж, не містить хлібних одиниць.
1 таблетка-депо ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ ВІД А ДО ЦИНКУ містить 3 ккал/13 кДж та не містить хлібних одиниць.
Склад вітамінно-мінерального комплексу Доппельгерц® кіндер мультивітамінний комплекс
- Біотин - 5 мкг
- Вітамін В6 - 0,25 мг
- Вітамін В12 - 0,45 мкг
- Вітамін С - 15,0 мг
- Вітамін D - 1,25 мкг
- Вітамін Е - 1,75 мкг
- Хром - 125 мкг
- Пантотенат кальцію - 1 мг
- Йод - 10 мкг
- Фолієва кислота - 50 мкг
- Нікотинамід - 3 мг
- Цинк - 175 мкг
- Холін - 10 мг
Для збагачення щоденного раціону харчування дітей дошкільного та шкільного віку може бути рекомендований ДОППЕЛЬГЕРЦ® КІНДЕР МУЛЬТИВІТАМІННИЙ КОМПЛЕКС як додаткове джерело вітамінів та мікроелементів для компенсації недостатнього надходження вітамінів зі звичного дитячого раціону харчування.
ДОППЕЛЬГЕРЦ® КІНДЕР МУЛЬТИВІТАМІННИЙ КОМПЛЕКС містить у своєму складі 9 життєво-необхідних вітамінів (біотин, В6, В12, D, E, C, фолієва кислота та пантотенат кальцію) та 4 мінеральних речовини (холін, хром, йод та цинк). Комплекс не містить консервантів та штучних барвників, що дуже актуально для дітей з високим ризиком розвитку алергічних реакцій.
Вітамінно-мінеральний комплекс ДОППЕЛЬГЕРЦ® КІНДЕР МУЛЬТИВІТАМІННИЙ КОМПЛЕКС порадує дітлахів вибуховим смаком малини або апельсину у вигляді жувальних пастилок-ведмедиків. Дітям від 3 ло 7 років вживати по 1 жувальній пастилці 1 раз на добу, а дітям старше 7 років — по 1 жувальній пастилці двічі на добу. Це дозволяє їм забезпечити добову потребу у вітамінах [2].
У розв’язанні проблеми дефіциту вітамінів та мінералів у дорослих та підлітків допоможе ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ ВІД А ДО ЦИНКУ, який призначений для активних і ділових людей, життя яких пов’язане з підвищеним розумовим, фізичним та емоційним навантаженням, а також для тих, хто хоче завжди залишатися бадьорим і енергійним та включає 13 життєво важливих вітамінів, 8 мікроелементів та 4 мінерали, що сприяють підвищенню опірності організму до стресових ситуацій та несприятливих факторів зовнішнього середовища.
ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ ВІД А ДО ЦИНКУ випускається в двох формах: шипучих таблетках, яка сприяє більш швидкій насичуваності організму вітамінами та мінералами; таблетці-депо.
Забезпечення вітамінами, мінералами та мікроелементами часто не є оптимальним, якщо дієта незбалансована. Тіло може зберігати певні вітаміни та мінерали лише в обмеженій кількості. До них відносяться такі водорозчинні вітаміни, як: В. вітаміни С, В1, В2 і В6. Наприклад, надлишок вітаміну С, спожитий за один раз, елімінується невикористаним, як результат - він не може бути доступним для організму під час значного стресу.
Для оптимального постачання організму поживними речовинами фахівці компанії «КВАЙССЕР ФАРМА ГМБХ І КО. КГ» знайшла рішення — була розроблена спеціальна таблетка-депо, яка працює як своєрідне «сховище поживних речовин». З цього «сховища поживних речовин» цінні поживні речовини поступово вивільняються протягом багатьох годин і, таким чином, постійно доступні для організму.
Рекомендована доза ДОППЕЛЬГЕРЦ® АКТИВ ВІД А ДО ЦИНКУ — 1 таблетка на добу під час або після вживання їжі. Шипучу таблетку попередньо потрібно розчинити в склянці води.
Склад вітамінно-мінерального комплексу Доппельгерц® актив від А до Цинку
Доппельгерц® актив від А до Цинку таблетки-депо
- Вітамін А - 800 мкг
- Біотин - 100 мкг
- Вітамін В1 - 3,5 мг
- Вітамін В2 - 4,0 мг
- Вітамін В6 - 5,0 мг
- Вітамін В12 - 2,5 мкг
- Вітамін С - 150 мг
- Вітамін D - 5 мг
- Вітамін Е - 24 мг
- Фолієва кислота - 450 мг
- Вітамін К - 20 мг
- Нікотинамід - 18 мг
- Пантотенат кальцію - 12 мг
- Кальцій - 120 мг
- Магній - 45 мг
- Хлориди - 0,9 мг
- Хром - 25 мг
- Залізо - 2,1 мг
- Йод - 100 мг
- Калій - 10 мг
- Мідь - 0,9 мг
- Марганець - 0,9 мг
- Молібден - 20 мг
- Фосфор - 92 мг
- Селен - 10 мг
- Кремній - 2 мг
- Цинк - 5 мг
Фізіологічна роль вітамінів в організмі
Вітамін А (ретинол) — захищає організм від вірусних захворювань та інфекцій дихальних шляхів, травного тракту, сечових шляхів; підвищує бар’єрну функцію слизових оболонок, збільшує активність лейкоцитів та інших факторів імунітету; забезпечує нормальну діяльність зорового аналізатора, бере участь у синтезі зорового пігменту та сприйняття оком світла; є необхідним для підтримки та відновлення тканин епітелію. Ретинол прискорює процес загоєння, а також стимулює синтез колагену, знижує ризик приєднання вторинної інфекції, бере участь в окисно-відновлювальних процесах, регуляції синтезу білків, сприяє нормальному обміну речовин, функції клітинних та субклітинних мембран, є необхідним для росту нових клітин, уповільнює процес старіння. Вітамін А захищає мембрани клітин мозку від руйнівного впливу вільних радикалів.
Вітамін Н (біотин) — входить до складу ферментів, що регулюють білковий і жировий обмін, має високу активність. Бере участь в синтезі ферменту, що регулює обмін вуглеводів, пуринових нуклеотидів. За участю біотину протікають реакції активації і перенесення СО2.
Вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) — бере участь у понад 5 ферментативних реакціях, регулюючи тим самим вуглеводний, білковий та жировий обмін. Тіаміну гідрохлорид впливає на біосинтез актину та міозину, які беруть участь у процесах скорочення міокарда та скелетних м’язів. Вітамін В1 пришвидшує фізіологічну гіпертрофію міокарда, що має важливе значення при порушенні скорочувальної функції міокарда та розвитку серцевої недостатності. Також тіамін впливає на формування опорно-рухового апарату, стимулюючи синтез елементів сполучної тканини. Вітамін В1 захищає мембрани клітин від токсичної дії продуктів перекисного окислення, виступаючи як антиоксидант та імуностимулятор.
Вітамін В2 (рибофлавін) — бере участь у синтезі глутатіону — потужному антиоксиданту, сприяє активації заліза, фолієвої кислоти і вітамінів B1, B3 і B6.
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) — бере участь у метаболізмі білків, синтезі нейромедіаторів центральної і периферичної нервової системи, виробленні енергії, стимулює синтез гемоглобіну в еритроцитах, сприяє руйнуванню шкідливого LDL, забезпечує нормалізацію роботи судин, активізує ліпідний метаболізм.
Вітамін В12 (ціанокобаламін) — відіграє важливу роль для нервової системи. Він відповідає за регенерацію і нове утворення оболонок нервового волокна (також відомих як оболонки мієліну), які захищають нерви і забезпечують правильну і ефективну передачу нервового імпульсу. Також ціанокобаламін необхідний для процесів нормального кровотворення.
Вітамін С (аскорбінова кислота) — бере участь в утворенні колагену, серотоніну з триптофану, катехоламінів, синтезі кортикостероїдів. Аскорбінова кислота також бере участь у перетворенні холестерину на жовчні кислоти. Вітамін С необхідний для детоксикації у гепатоцитах за участю цитохрому P450; сам нейтралізує супероксидний радикал до перекису водню. Аскорбінова кислота стимулює синтез інтерферону, отже, бере участь у імуномодулюванні. Вітамін С покращує всмоктування заліза з їжі шляхом перетворення іону заліза, гальмує глікозилювання гемоглобіну та перетворення глюкози на сорбіт.
Вітамін D — забезпечує нормальний ріст та розвиток кісток, попереджає розвиток рахіту та остеопорозу шляхом регуляції мінерального обміну; сприяє м’язовому тонусу, підвищує імунітет, необхідний для функціонування щитовидної залози та нормальної зсідання крові; допомагає організму відновлювати захисні оболонки, що оточують нерви; бере участь у регуляції артеріального тиску та серцебиття; перешкоджає росту ракових та клітин.
Вітамін Е — діє як антиоксидант, захищаючи клітини, особливо клітинні мембрани, від пошкоджень. Допомагає підтримувати здорову шкіру і здоров’я очей і знижує ризик вікових проблем із зором, таких як дегенерація жовтої плями; бере участь в підтримці міцності та функціонування скелета; в утворенні еритроцитів, допомагаючи підтримувати правильний рівень вітаміну А і вітаміну К в крові.
Вітамін В9 (фолієва кислота) — бере участь в утворенні еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, регулює кровотворення. Цей вітамін також необхідний для нормальної роботи центральної нервової та імунної систем, печінки, шлунково-кишкового тракту.
Вітамін К — покращує міцність стінок судин, знижуючи ризик крововтрати при травмах; підвищує витривалість до аеробних навантажень і стимулює вироблення енергії, захищає клітини від окисного ушкодження; нормалізує рухову функцію шлунково-кишкового тракту та роботу м’язів; має протизапальну та імуномодулюючу активність. Вітамін К бере участь в синтезі сфинголіпідів, що входять до складу мембран нервових клітин і оболонок нервових волокон.
Нікотинамід — бере участь в енергозабезпеченні клітин і в знешкодженні шляхом окиснення природних та чужорідних речовин.
Вітамін В5 (пантотенова кислота) — знижує рівень LDL, підтримуючи рівень холестерину в нормальному діапазоні, додатково сприяє зниженню артеріального тиску за рахунок вазодилатації.
Кальцій — необхідний для нормального утворення кісткової тканини, формування зубів, процесу зсідання крові, нервово-м’язової провідності, передачі нервових імпульсів, проникності клітинних мембран.
Магній — є одним із найважливіших макроелементів організму, впливає на велику кількість процесів у організмі, такі як обмін протеїнів, синтез ДНК і РНК, зсідання крові, регуляція кров’яного тиску та рівня глюкози в крові, синтез одного з найважливіших антиоксидантів глутатіону, окисне фосфорилювання. Біологічна роль хлоридів полягає в підтримці осмотичного тиску і кислотно-основного стану позаклітинної рідини, участі в газообмінній функції еритроцитів, участі в утворенні соляної кислоти шлункового соку, активації амілази, знешкодженні продуктів патологічного розпаду тканин.
Хром — регулює синтез РНК і ДНК, бере участь в підтримці балансу глюкози в крові, сприяє поповненню запасів глікогену, забезпечує зниження апетиту.
Залізо — відповідає за транспорт кисню в організмі, входить до складу ферментів-цитохромів, бере участь в усіх детоксикаційних процесах.
Йод — забезпечує нормальну роботу мозку та відповідає за здатність до концентрації уваги.
Калій — необхідний для правильного функціонування серця і системи кровообігу, допомагає підтримувати адекватні кров’яний тиск та м’язовий тонус.
Мідь — сприяє росту і розвитку, бере участь у кровотворенні, імунних реакціях, перетворенні заліза організму в гемоглобін.
Марганець — необхідний для нормального засвоєння вітаміну В1 та функціонування вітаміну К, бере участь в обміні аскорбінової кислоти, енергетичному обміні, процесах формування та росту кісток, кровотворення та зсідання крові.
Молібден — необхідний для підтримки нормальної роботи важливих функцій нервової системи та мозку, оскільки має здатність до активації обміну сірковмісних амінокислот.
Фосфор — бере участь у синтезі енергії, функціонуванні м’язової тканини, підтримці кислотно-лужного балансу, зберіганні генетичної інформації.
Селен захищає організм від токсичних мінералів, таких як миш’як, кадмій, ртуть та свинець, є складовою метаболізму простагландинів, які контролюють запальний процес.
Кремній — необхідний для процесів мінералізації кісткової тканини, синтезу колагену, позитивно впливає на стан шкіри, волосся і нігтів, сприяє попередженню атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.
Цинк — бере участь практично в усіх обмінних процесах в організмі. Разом з вітамінами А, Е, С та селеном цинк утворює антиоксидантний комплекс, який підвищує опірність організму до інфекцій.
Холін — це структурний компонент нервової системи. Необхідний для синтезу важливого нейромедіатора — ацетилхоліну та основних компонентів кліткових мембран. Холін сприяє переробленню, розрідженню, транспортуванню та обміну жирів печінки [3, 4].
ЦЕ ВАЖЛИВО!
Принципова позиція фармацевтичної компанії «Квайссер Фарма ГмбХ і Ко. КГ» — висока якість та доведена ефективність. Тому вся продукція компанії виробляється на основі останніх досягнень в технології та відповідає високим міжнародним стандартам якості GMP.
Різноманітне та збалансоване харчування залишається основним джерелом всіх необхідних поживних речовин. Однак за умов обмеженого або нерегулярного харчування вітамінно-мінеральні комплекси можуть бути важливим доповненням до раціону. Вони допомагають заповнити дефіцит вітамінів і мінералів, які необхідні для підтримки загального здоров’я, енергетичного балансу та нормального функціонування організму.
Вітамінно-мінеральний комплекс ДОППЕЛЬГЕРЦ® містить спектр життєво-важливих вітамінів, мінералів та біоелементів, необхідних для нормального обміну речовин та може бути рекомендованим як для дорослих, так і для дітлахів різного віку.
Література:
- Tardy A. L., Pouteau E., Marquez D. et al. Vitamins and Minerals for Energy, Fatigue and Cognition: A Narrative Review of the Biochemical and Clinical Evidence. Nutrients. 2020. Vol. 12 (1). P. 228.
- https://www.doppelherz.ua
- Biesalski H. K, Tinz J., Metrics P. X. Multivitamin /mineral supplements: Rationale and safety — A systematic review. Nutrition. 2017. Vol. 33. P. 76–82.
- Blumberg J.B., Bailey R. L., Sesso H. D., Ulrich C. M. The evolving role of multivitamin / multimineral supplement use among adults in the age of personalized nutrition. Nutrients. 2018. № 10 (2). Р. 248.