АльпеКід Денто — зустрічайте перші зубки вашого малюка з радістю!
«Щастя — це коли твоя дитина здорова». Народна мудрість
Народження малюка — щастя для будь-якої сім’ї. Перша посмішка, перший крок — це не тільки величезна радість для батьків, а й період великих випробувань. Одним із найскладніших моментів, з якими стикаються батьки — поява перших зубів у дитини. Для малюка це теж великий стрес, адже процес прорізування досить болісний і тривалий. Природно, що в цей період батьки всіляко намагаються допомогти дитині впоратися з болем та полегшити її стан.
Своєчасне прорізування зубів у дітей вважається одним із показників нормального розвитку. Період появи молочних зубів є досить напруженим моментом у житті маленької дитини та її батьків. Синдром прорізування молочних зубів (код МКХ — К00.7) — особливий фізіологічний стан, що супроводжується характерними ознаками у віковому інтервалі від 4–7 місяців до 2,5–3 років і є природним фізіологічним процесом, який зазвичай не викликає будь-яких значних змін у стані здоров’я дітей [1, 2].
На момент прорізування зуба відбувається розсмоктування ділянки кістки, що покриває коронку зуба. Такі самі процеси відзначаються у яснах. Під час зростання кореня зуба також йде перебудова кістки та поступове поглиблення зубної альвеоли. Одночасно з цим відбуваються морфологічні зміни оточуючих зуб тканин: посилення кровотоку, зміна судинної проникності, збільшення продукції основної речовини пульпи та періодонту.
Поява зубів у дитини варіює залежно від особливостей організму, спадковості, здоров’я матері під час вагітності, якості лактації, характеру харчування, якості питної води тощо. У більшості випадків час появи перших зубів — 4–7 міс., але в окремих випадках зуби можуть бути і у новонароджених або відсутні у дітей 15–16-місячного віку [1, 2].
Зуби у дитини можуть прорізуватися в іншому порядку, проте відомі деякі особливості: у дівчаток зуби прорізуються раніше, ніж у хлопчиків. Зазвичай зуби з’являються з 2-х сторін одночасно, частіше на нижній щелепі; причому хворобливою може бути поява як різців, так і інших зубів, особливо іклів. Середня тривалість «неспокійного» періоду у зв’язку з прорізуванням одного зуба складає близько 8 діб («8-добове вікно прорізування зубів») [2, 3].
Найчастішими болісними проявами прорізування зубів є: підвищена слинотеча, набряклість і болючість ясен, порушення поведінки дитини. У цей час малюки часто стають примхливими, зменшується час сну, іноді відзначається підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, може приєднатися нежить, знижується апетит. Такі симптоми відзначаються практично у всіх дітей та хвилюють більше батьків, ніж педіатрів.
Підйом температури тіла під час прорізування зубів нетривалий: не більше 1-2 днів і зазвичай не вище 38°С, пов’язано це з виділенням біологічно активних речовин у зоні росту зуба. Підвищення температури тіла відзначається напередодні або на день прорізування зуба та знижується самостійно невдовзі після його появи. Скупчення слини в верхніх відділах дихальних шляхів та підвищене виділення слизу призводять до таких проявів як вологий кашель (продуктивний, що посилюється в горизонтальному положенні) та нежить. Зазначені симптоми зазвичай зберігаються протягом 3-5 днів. Підвищене слиновиділення може стати причиною діареї, оскільки викликає посилення перистальтики кишківника [1, 2, 3].
Аби полегшити больові відчуття при прорізуванні зубів у малюків, необхідно: надати йому більше уваги з боку батьків; запропонувати дитині взяти в руку зубний прорізувач, який має бути чистим, бажано, прохолодним, оскільки подібний матеріал при контакті з ясною трохи заспокоює біль і зменшує запалення; проводити масаж ясен, для чого необхідно обернути вказівний палець марлевим тампоном, змоченим у холодній воді, та обережно промасувати ясна дитині; забезпечити дбайливий догляд за шкірою навколо рота.
З метою симптоматичного підходу до лікування синдрому прорізування зубів у дітей є доцільним застосування лікарських засобів наступних фармакологічних груп:
Протизапальні препарати. Можуть застосовуватися лише при вираженому больовому синдромі та підвищення температури > 38ºC. Однак, на жаль, батьки часто самостійно призначають ці засоби у свічках та/або сиропі для полегшення стану дитини при прорізуванні зубів, без показань до призначення та без погодження з лікарем, забуваючи при цьому, що ці лікарські препарати володіють низкою побічних ефектів та повинні використовуватися в тих поодиноких випадках, коли інші методи не допомагають.
Місцеві лікарські засоби. Основна мета використання — зниження інтенсивності больових відчуттів та запобігання запальному процесу на слизовій ясен. Вони проявляють місцеву дію і не можуть забезпечити тривалого усунення больових відчуттів. Крім цього, засоби, які містять у своєму складі лідокаїн та саліцилати, рекомендується застосовувати не більше 3 діб, аби уникнути небажаних реакцій, зокрема, алергічних реакцій.
FDA інформує, що продукти, які містять бензокаїн, не повинні застосовуватися у дітей при прорізуванні зубів, так як це може призвести до серйозних негативних наслідків [6].
Гомеопатичні засоби. Оскільки симптоми прорізування зубів не є специфічними, виникає ризик пізньої діагностики функціональних порушень шлунково-кишкового тракту, гострих респіраторних, кишкових інфекцій, перебіг яких маскується під прорізуванням зубів. Важливо, що призначення комплексних препаратів природного походження дозволяє диференціювати прорізування зубів та гостру респіраторну інфекцію. Якщо патологічні симптоми пов’язані із прорізуванням зубів, то вони, як правило, купіруються або зменшується їх вираженість протягом 2 діб від початку лікування комплексними препаратами. Якщо на тлі терапії через 1–2 дні немовляті не стає краще, необхідно переглянути лікувальну тактику в бік лікування гострої респіраторної інфекції [3].
В 2006 році на фармацевтичному ринку України зареєстровано лікарський засіб Дентокінд для зменшення болісних явищ при прорізуванні зубів, який зараз доступний до продажів на дистриб’юторах під ТМ АльпеКід Денто. АльпеКід Денто (Дентокінд) є лідером в призначеннях лікарів* при болісному прорізуваннні зубів та переможцем споживацьких вподобань у номінації «Препарат при прорізуванні зубів у дітей 2021 року» за результатами народного голосування в рамках національного проекту Українська народна премія.
АльпеКід Денто комплексне рішення для зменшення болісних проявів при прорізуванні зубів від компанії «Альпен Фарма АГ» (Швейцарія)
АльпеКід Денто рекомендований дітям від народження до 6 років. Активні компоненти АльпеКід Денто зменшують болісні явища при прорізуванні зубів, що супроводжуються оталгією (вушним болем), болісною чутливістю ясен, пропасницею і діареєю.
Спосіб застосовування:
- дітям від народження до 1 року: при гострих симптомах приймати протягом перших двох днів по 1 таблетці щогодини, але не більше 6 таблеток на добу; після ослаблення симптоматики — по 1 таблетці 3 рази на добу;
- дітям віком від 1 року до 6 років: при гострих симптомах приймати протягом перших двох днів по 2 таблетки щогодини, але не більше 12 таблеток на добу; після ослаблення симптоматики — по 2 таблетки 3 рази на добу.
Курс лікування: 2-4 дні у кожному випадку прорізування зубів. Залежно від кожного індивідуального випадку прорізування зубів можливі безперервні переходи від курсу до курсу або повторення курсів. Таблетки приймати за півгодини до або через півгодини після їжі, даючи їм розчинитися у роті. При лікуванні дітей грудного віку таблетки можна розчиняти у невеликій кількості води (наприклад, у чайній ложці) [5].
Німецький комплексний натуральний препарат АльпеКід Денто —
Зубки ріжуться, болять! — АльпеКід Денто для немовлят
НА ЗАМІТКУ!!!
Батькам варто перетворити процес зміни зубів у свого малюка в гру, щоб у дитини були тільки найпозитивніші асоціації. Наприклад, «Зубний фей», який залишає винагороду за зуб під подушкою!
Фармакологічна ефективність АльпеКід Денто підтверджена клінічними дослідженнями. Встановлено, що ефект від застосування засобу досить швидкий, що підтверджується зникненням практично всіх патологічних симптомів вже до 3-ї доби від початку лікування і поліпшення процесу прорізування зубів. На 7-у добу практично всі батьки відмічали повну відсутність скарг у дітей за умов прорізування зубів. При вивченні фармакологічної дії АльпеКід Денто не викликав небажаних побічних реакцій [3, 4, 5, 7].
Отже, одержані результати вказують на високу фармакологічну активність комбінованого гомеопатичного засобу поряд із високим профілем безпеки, що вкрай важливо у разі застосування лікарських препаратів для дітей.
АльпеКід Денто у вигляді таблеток № 30 у блістері (2 блістери в картонній коробці) — це не тільки зручна форма, яку завжди можна взяти з собою, але й економія для Вашої родини.
А від тепер дизайн упаковки став більш національним та сонячним!!!
АльпеКід Денто на варті піклування про здоров’я та благополуччя малечі!
Будьте здорові!
Література:
- Tsong ARL. Teething, teething pain and teething remedies. Int Dentm Ans Ed, 2010;5(4):14-28.
- Ramos-Jorge J, Pordeus IA, Ramos-Jorge ML, Paiva SM. Prospective longitudinal study of signs and symptoms associated with primary tooth eruption. Pediatrics, 2011;128(3):471-476.
- Kurz R. Clinical medicine versus homeopathy. Pediatr. Padol, 1992;27:37-41.
- Stagnara J, Besse P, Feyard AL, et al. Symptomatologie et prise en charge de la pauss’e dentaire. Archives de p’diatrie, 2010; 17(6S1):93-94.
- Інструкція для медичного застосування лікарського засобу АльпеКід Денто.
- Safely Soothing Teething Pain and Sensory Needs in Babies and Older Children. FDA, 2018. https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/safely-soothing-teething-pain-and-sensory-needs-babies-and-older-children
- Молочек Н.В. Корекція симптомів у новонароджених та дітей дошкільного віку при прорізуванні зубів. Педіатрія, акушерство та гінекологія, 2009;431(1):23-41.
- Safina A.I. How to relieve a baby’s teething pain? Medical Council. 2021. Vol. 17. P. 57-63.
Катерина Лугова,
відділення ревматології та коморбідних станів
Державної установи «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків
Національної академії медичних наук України»